משק חי - חוות הנדיב

פינת חי

בחווה אנו מגדלים חיות משק, עיזים, כבשים, עגלה, סוסים, חמורים, בעלי כנף, ברווזים, גדיים, תיש, אווזים ועוד.

נעבור בגשר מעל בריכת הדגים ונכנס אל ״הג׳ונגל״ שם נפגוש ונכיר את ממלכת בעלי הכנף, נצפה בהם שוחים להנאתם בבריכה ונלמד על סוגי התרנגולים, ברווזים ואווזי החווה.

במרכז החווה, נפגוש את חיות המשק, אותן חיות שאנו מכירים מהסיפורים ומתכניות הטלוויזיה.

נגלה כמה נעים ללטף ולהאכיל את הגדיים, העיזים והכבשים  וכמה ״אנושיות״ ואהבה הן שמחות לחלוק איתנו ובעיקר עם הילדים.

בתקופת האביב נפגוש את הדוגרות והאמהות המגוננות ומטפלות באפרוחים שלהן.

נכנס ללול תרנגולות החופש ואם יתמזל מזלנו נראה תרנגולת מטילה ביצה.

נושיט יד ומזון לתוקונים לציפורי האהבה, וליונת השלום.

בקרוב נוכל לחוות את החליבה בשעות מוגדרות נוכל ללמוד לחלוב עז.

תכנון פעילות משפחתית מהנה לילדים קטנים יכול להיות דבר מלחיץ ומתיש. אתה לא רוצה לעשות שום דבר יקר מדי ואתה רוצה לוודא שהוא מעורר מחשבה אך מגוון מספיק כדי לעניין אותם. לקחת את הילדים לפינת ליטוף ממלאת את כל הדרישות: זה מהנה, חינוכי, ויהווה זיכרון ילדות מתמשך. נספר כאן על החשיבות של בילוי עם הילדים בפינת ליטוף ועל פינת הליטוף בחוות הנדיב. 

החשיבות של פינת הליטוף לילדים

פינת ליטוף זו דרך נהדרת ללמד את הילדים שלכם שיעורים חשובים לחיים. ניתן כאן כמה מהיתרונות שמביאה איתה חוויית פינת הליטוף. 

1) אינטראקציה עם בעלי חיים חדשים ולמידת ההתנהגויות שלהם

ילדיכם עשויים להיות רגילים לקיים אינטראקציה עם הכלב או החתול של המשפחה, אך יתכן שלא הספיקו לקיים אינטראקציה אמיתית עם חיות משק כמו תרנגולות או חמורים. אינטראקציה עם בעלי חיים אלה מאפשרת להם ללמוד על התנהגויות ייחודיות של מינים שונים, כיצד הם מתקשרים זה עם זה, ועל ההבדלים והדמיון ביניהם. 

2) לימוד חמלה

כמבוגרים, אנו לוקחים כמובן מאליו שאנחנו מבינים שעיזים לא מתכוונות לנסות לאכול אותנו בשלמותנו, ולמרות שזה יכול להיות כיף, לרדוף אחרי תרנגולות זה דבר רע. עם זאת, ילדים טרם חוו את החוויות שיכולות להיות הבסיס להבנה גדולה יותר של העולם. על ידי אינטראקציה עם חיות בפינת ליטוף, ילדיכם ילמדו להיות עדינים ואכפתיים כלפי חיות רכות, כמו תרנגולות וארנבות. עם זאת, הם גם ילמדו להיות אמיצים בכל הנוגע לליטוף בעלי חיים כמו חמורים, שגודלם יכול לגרום להם להפחיד ילדים קטנים.

3) פעילות הכוללת כמעט את כל החושים

ביקור בפינת ליטוף יעורר כמעט את כל החושים של ילדכם כשהם רואים, נוגעים, מריחים ושומעים את חיות המשק השונות. זה דבר אחד לדעת שברווז עושה "קווק", אבל דבר אחר לשמוע אותו באופן אישי! על ידי ליטוף בעלי החיים הם יכולים להרגיש כמה רך האף של חמור ולהרגיש כמה זה מוזר כאשר עז מלקקת את היד שלך. כל אינטראקציה ואינטראקציה ייחודית. 

4) לצאת החוצה וליהנות מהאוויר הצח

בין אם אתם בחופשה, גרים באזור או סתם עוברים, דבר אחד נשאר קבוע: כולנו מסתובבים כמעט תמיד באותם אזורים. ביקור בפינת ליטוף הוא דרך נהדרת לבלות עם ילדים. בין אם אתם בחוץ בקור ובין אם בחום, בעלי החיים יהיו שם כדי שתוכלו לראות ולתקשר איתם, ויעזרו לקחת חלק מהאנרגיה שיש לילדים ולהוציא אותה כך שאתם, המבוגרים, תוכלו לנוח בהמשך.

פינת הליטוף של חוות הנדיב

אם אתם מחפשים פינת ליטוף צפון, חוות הנדיב תספק לכם את החוויה הכוללת. הילדים שלכם יוכלו לפגוש עיזים, כבשים, סוסים, חמורים, ארנבות ועוד חיות משק רבות. הם יסתובבו ברחבי החווה, יכירו את החיות השונות וילמדו על האורח חיים שלהן. 

דילוג לתוכן